Przygotowani na każdy wypadek

Forum Polsko-Niemieckie. Tutaj piszemy po polsku.

Przygotowani na każdy wypadek

Beitragvon tomek » 28. Nov 2010 00:59

Poradnik w nagłych wypadkach i sytuacjach szczególnych

Jeżeli dochodzi do wypadku lub katastrofy, ekipy ratunkowe potrzebują czasu, aby dotrzeć do miejsca zdarzenia i udzielić pomocy. W razie wypadku lub pożaru chodzi zwykle tylko o kilka minut, jednakże w przypadku katastrofy może to już potrwać znacznie dłużej, zanim ekipy ratunkowe przybędą na miejsce.

Potencjalne nagłe i szczególne sytuacje to wypadki, pożary, problemy z zaopatrzeniem oraz ryzyka szczególne. Ostatnie mogą wystąpić w przypadku gwałtownych burz, śnieżyc / zamieci, rozległych powodzi lub uwolnienia substancji chemicznych (C), biologicznych (B), radiologicznych (R) czy nuklearnych (N) (zagrożenia CBRN). W takich wypadkach istotne jest, aby obywatele mogli doraźnie pomóc sobie sami, jeszcze zanim przybędzie zorganizowana pomoc. Niniejszy poradnik zawiera ważne informacje i służy pomocą w tym jak prawidłowo zachowywać się w różnych przypadkach i sytuacjach szczególnych. Niektóre z poruszanych kwestii to:


* ogólne udzielanie pomocy
* wzywanie pomocy
* ochrona przeciwpożarowa i zachowanie w razie pożaru
* indywidualne przygotowanie na problemy z zaopatrzeniem wzgl. przerwy w zaopatrzeniu
* zagrożenia CBRN
* ekstremalne warunki atmosferyczne i
* zagrożenie powodziowe.


Poradnik „Przygotowani na każdy wypadek“ Federalnego Urzędu Obrony Cywilnej i Pomocy Ofiarom Katastrof (Bundesamtes für Bevölkerungsschutz und Katastrophenhilfe) informuje, jakie działania prewencyjne należy przedsięwziąć, aby jak najlepiej przygotować się na takie sytuacje.

Na 48 stronach w przejrzystej i przystępnej formie przygotowano i przedstawiono informacje oraz wskazówki dotyczące prewencji indywidualnej. Za pomocą własnej listy kontrolnej można sprawdzić aktualny stan przygotowań.

Auf Deutsch!
Dateianhänge
Broschuere_fdNv_polnisch.pdf
Download Poradnik
(1.88 MiB) 418-mal heruntergeladen
tomek
 
Beiträge: 345
Registriert: 7. Okt 2007 12:14
Geburtsort:: lodz
Gadu-Gadu Nr.: 0

Re: Przygotowani na każdy wypadek

Beitragvon patrykstrzelecki » 15. Mär 2021 13:10

Każda kobieta i mężczyzna powinien zadbać o siebie i zafundować sobie chwilę odpoczynku. Serdecznie polecam skorzystanie z usług salonu kosmetycznego http://www.salonsoft.pl/
patrykstrzelecki
 
Beiträge: 1
Registriert: 12. Feb 2021 15:09
Geschlecht: männlich
Geburtsort:: Warszawa
Gadu-Gadu Nr.: 0


Zurück zu Polskie Forum - po polsku   

  • VISITORS

Mitglieder in diesem Forum: 0 Mitglieder

Unsere Partner | polen-forum.com 2007 | Impressum